Haladó Java

Tematika

A tárgy tematikája, ajánlott irodalma itt is olvasható. (A tárgy több kódon is felvehető, amelyek anyaga nem tér el egymástól.)

Követelmények

Mind a rendszerezett elméleti tudást, mind a gyakorlati készségeket mérjük a tárgyból. Az előbbi szokott több problémát okozni, ezért is kötelező az előadásokon részt venni. Az elméletet feleletválasztós tesztekkel és rövid kifejtős kérdésekkel kérjük számon.

A programtervező informatikus hallgatótól 180 munkaórányi (azaz 180 x 45 perc) befektetést várunk el (ez felel meg a 6 ECTS kreditnek, ami a tárgy elvégzéséért jár). A 180 munkaórát a következő bontásban javasolt a tanulási folyamatra fordítani.

Általános információk

A tárgy teljesítésének előfeltétele

Az előadás és a gyakorlat rendszeres látogatása legfeljebb 4-4 hiányzással. (A gyakorlatról való negyedik hiányzás esetén a gyakorlatvezető extra feladatot szabhat ki.) Az előadás látogatása alóli felmentésre a szokott szabályok vonatkoznak.

Óra látogatása ütköző másik óra esetén

A hallgató által felvett két gyakorlat nem kerülhet ütköző időpontra. Amennyiben ez mégis előfordulna, ezt rögtön jelezni kell a Tanulmányi Osztálynak.

A gyakorlatok óralátogatás szempontjából prioritást élveznek a kötelező előadásokkal szemben, amelyeknek prioritása van a kötelezően választható előadásokhoz képest. Például, ha egy hallgatónak egy kötelező előadása és egy kötvál órája között van átfedés, akkor az előbbit kell látogatni. Amennyiben két egyforma szintű előadás találkozik, a hallgatónak a félév elején el kell döntenie, melyiket látogatja.

A szorgalmi időszak végén a hallgató jelzi az óraütközés tényét azon az órán, amelyiken részt vett. Ennek oktatója megerősíti a másik oktató számára, hogy a hallgató teljesítette az óráján a részvételi követelményeket.

Előadások és gyakorlatok formája

Az előadásokat és a gyakorlatokat a félévben jelenléti formában tartjuk. Az előadásról felvétel is készül a Microsoft Teamsben, az előadások csatornáján.